Genel Bilgi ve Konular

Anketler

Sitemizin en çok hangi bölümünü beğeniyor ve kullanıyorsunuz?
 

Uzman Videoları

CİSEAD - Cinsel Bilgilendirme Videoları

Erken boşalma nedir, neden erken boşalıyorum, tedavi yöntemleri nelerdir? gibi erken boşalma ile ilgili sorularınıza yönelik uzman videoları ve açıklamaları için tıklayınız.

Vajinismus Sorular & Cevaplar

Vajinismus Sorular ve Cevaplar

Sağlıklı ve mutlu bir kadın olmak için... Vajinismus hakkındaki sorularınızı bize iletebilirsiniz.
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Meme, penis büyümez

Meme, penis, hap, pompa, doğal ilaç vs, gebelik, oradan buradan herhalde biraz yoruldum ve daha az çalışmalıyım, en çokta bu tip tekrar tekrar gelen insanların kendilerine zarar vereceklerini gördüğüm sorular beni yoruyor. Biraz paylaşmak ve rahatlamak istedim sanırım.

Meme hapla büyürmü?

Önce kadında memenin yani göğsün nelerden oluştuğunu inceleyelim;

Devamını oku...

Mastürbasyon

İnsanların yüzde doksanbeşi (%95'i) mastürbasyon yapar, peki kalan yüzde beşi (% 5'i) ne yapar?
Kalan % 5'i yalan söyler! Biraz yumuşatırsak bunu; yaptıkları şeyi mastürbasyon olarak kabul etmemeye çalışırlar, yada mastürbasyon yaptıklarını bilmezler. Cinsel organlarla ilgili haz verici her şey mastürbasyon sayılabilir, mesela bir kadının heyecanlanıp bacaklarını sıkıştırıp bırakması bile,ve mastürbasyonda illa orgazma ulaşmak gerekmez.

Mastürbasyon kelimesi latince ''masturbare=(elle bozmak )'' fiilinden türemiştir.

Devamını oku...

Çocuk ile anne ve baba arasındaki ilişkinin normal ve sağlıklı bir süreçte geçmemesi karakter yapılanmasında bazı eksikliklere sebep olmaktadır. Aklımızla her ne kadar cinsellik yaşanması gereken bir şey olduğunu söylesekte, içsel olarak (bilinç düzeyinde ya da bilinçdışı) yoğun bir sıkıntı yaşanılabilmekte ve kişi bu sıkıntıda cinsel birlikteliği yaşamama ile uzak durmaktadır.

Karakter (kişilik) kusurları olan kişilerde, cinsellik yaşanmış olduğunda veya  yaşamaya çalışıldığında  içsel olarak;

A- Basitlik veya utanılacak birşey olan cinselliği yaşamanın yoğun küçük düşmüşlüğünü ve aşağılanmışlığını hissedecek ve bu hisler kişinin çok canını yakabilmektedir. Veya;

Devamını oku...

Hastalıklar ve tedavi yontemleri genel isimler altında toplansa bile kişiye özel farklılık gösterir ve de kişiye özel tedavi verilir, ve de hastayı görmeden bazı yorumlar yapılamaz, fikir söylenemez.Vajinismus tedavisi nasıl yapılır?

Özellikle de vajinismus gibi yoğun kaygı ve endişenin olduğu ve tedavinin hastanın kişilik özelliklerine, ona ait kaygı ve korkularına göre düzenlendiği bir problemde, zaman çok değişkenlik gösterecektir, işin mali kısmıda  hastaya ayrılan zamanda verilen tedaviye göre belirlenecektir, bu yüzden kesin zaman ve mali portre verilemez zaten bunu söyeleyen biriside olsa inandırıcı olmaz.

(Aynı şekilde tedavinin başarısıda hekimin yetenek, tecrübe ve bilgi birikimine bağlı olduğu kadar hastanın çözüm isteği, içinde bulunduğu sosyal ve kültürel koşullar kadar eş desteği ve de bir çok şeye bağlıdır.)

Devamını oku...

İlişkiye girememe sebeplerini şöyle tanımlıyoruz;Vajinismus ilişkiye girememe sebepleri

  • Fiziksel nedenler,
  • Psikolojik nedenler.

A- Hiç ilişkiye girememişler;

1- Gerçek anlamda bedensel sorunu olanlar: %1 kadardır.

  • kalın kızlık zarı,
  • vajen darlığı, anormalliği,
  • vajen girişinde acı veren yara vs,
  • vajina yokluğu.

Devamını oku...