Genel Bilgi ve Konular

Erken boşalma nedir?

Erken boşalma, her ne kadar bir cinsel problem veya yetersizlik gibi görülse de bir problem olmayıp bir cinsel uyumsuzluktur. Cinsel ilişkide en önemli şey uyumdur. Bu yüzden de gerçek anlamda ortada birerken boşalma sorunu olmayıp erkeğin kadının orgazmından önce veya ona ruhen yetecek kadar beraber olamadan boşalması bir cinsel uyumsuzluk ortaya çıkaracaktır.
* O halde erken boşalma diye adlandırılan sıkıntı bir cinsel yetersizlik değil, sadece çözülmesi gereken bir sorundur, ve çözümü de basittir.

Devamını oku...

Erken  boşalma, erkeğin boşalma refleksi  üzerinde çok az kontrol sahibi olduğu veya hiç kontrol sahibi olamadığı veBir çok erkeğin sorunu erken boşalma nedir? boşalmasını kontrol edemiyeceği hissine kapıldığı   durumu yaşamasıdır. Kontrolsüz boşalma yaşayan erkekler  yoğun  Utanç, yetersizlik, eksiklik hisleri ve  aşağılanmış, küçük düşme hisleri ile baş başa kalmaktadır.

Bu durumu yaşamak erkeğin iç dünyasında yaşadığı duygularının etkisiyle kırılma yaşamasını sebep olmaktadır.Eşiyle ilişkilerine olumsuz olarak yansıdığı gibi hayatının her alanda yaşadığı kırılmanın etkisini görmek mümkündür. Yaşanan bu durumun incinmenin etkisiyle insan ilişkilerinde öfkeli, kendine olan güvenin azaldığı yada aşırı kendini ispat gayreti  içerisinde davranışlar olarak yansımaktadır. Veya yaşanan incinmenin etkisiyle sorun yok sayılabilinmektedir.

Erken boşalma nedenleriErken boşalma sorunlu vakaların yüzde birinden az kısmı bedensel bir takım sorunlara  dayanmakta geri kalan ve neredeyse bütünü oluşturan büyük çoğunluğu bedensel değil psikolojiktir, kontrol etmeyi bilmemekten oluşur ve kısa sürede düzeltilir, nedir bu nedenler?
- yaptığımız çalışmalar sonucu en yaygın olarak rastlanılan konu gençlik çağlarında yapılan masturbasyonlardır, yakalanma korkusu ve aşırı heyecan ile yapılan bu mastürbasyonlar da en önemli şey bir an önce boşalıp o hazzı yakalamak ve yakalanmamaktı.

Devamını oku...

Kadın ve erkeğin cinsel ilişki sürelerini uzatmak için...

Cinsel ilişki sürelerini uzatmak

Erkeğin erken boşalmasını engellemek için çeşitli yöntemler uygulanmaktadır. Genelde kişiler önce bunları kendileri denemekte başarılı olamayınca hayal kırıklığına uğramakta, panik olmaktadırlar bu sorunun çözümü bir uzmandan destek almaktır. Hatta bu hayal kırıklıkları giderek bir sertleşme sorunu halinide almaktadır. Erken boşalan kişi, partnerine yeterli olamamanın sıkıntısı ile seksten uzaklaşmakta ve sertleşmede sorun yaşayabilmektedir. Ciddi psikiyatrik sistemli bir uygulama, eşler arası ve doktorunuz veya seks terapistiniz ile uyumlu çalışma gereklidir ve eğer düzenli uygulanırsa çok kısa sürede bu sorun ortadan kalmaktadır.

Devamını oku...

Çoğu erkek, erkekliğini kendine ve partnerine gösterme paniği içerisinde, soluk soluğa bir telaşla cinsel ilişki içerisindeyken; eşimle güzel, hoş, zevk verici paylaşımı yaşayayım;
bu paylaşım anının sakince tadını çıkarayım;
bu zevkli anın sürmesi için mutluluk içinde yoğunlaşmayı yaşayayım;
eşimin vücudunu, tenini, ruhunu hissedeyim hissiyatı içerisinde (kişiye özel birçok sebepten) olamamaktadır.

Ve böylece ister istemez erken boşalma ile ilgili problem yaşanmaktadır. Erken boşalacağım kaygısı oluşmaktadır. Erken boşalmada sorun erkeğin cinsel organların işlevselliği ilgili değil, cinsel ilişki sırasında çeşitli sebeblere bağlı oluşan olumsuz duygu, düşünce ve ona bağlı ortaya çıkan davranışlar sonucunda ERKEN BOŞALMA ortaya çıkmaktadır.

Cinsel ilişki sırasında erkeğin boşalmasını (Ejakulasyon) penis vajinaya girdikten sonra  eşinide tatmin edemeden kontrol edememesi, isteğinden önce boşalma olmasına Erken Boşalma (Premature Ejaculation) denir. Burada önemli olan istemdışı olması, kişinin boşalmasını kontrol edememesidir. Bir derecelendirme yapmak gerekirse;

  • cinsel ilişki sırasında; erkekte ve kadında tatmin olma durumu oluşmadan ve penis vajina birleşmesi olmadan boşalma olursa: ileri derecede erken boşalma
  • penis  vajinada iken 1 dakika veya daha altı zamanda boşalma: orta derece erken boşalma
  • penis vajinada iken 1 ila beş dakika arası boşalma: erken boşalma

olarak kabul edilir.